Андріївські вечорниці – одна з найцікавіших українських традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу. Кожного з нас цікавить наше майбутнє. А особливо дівчат. Коли вийдеш заміж? Яким буде чоловік? Ці питання є улюбленими на дівочих посиденьках.
У народі свято Андрія Первозваного називають Калитою. Воно вважається парубочим, оскільки в Андріївську ніч парубкам дозволено бешкетувати і робити різні збитки, а дівчата цієї ночі можуть дізнатись свою долю.
Так, напередодні Андрія, учні та класний керівник 9-А класу відтворили обряд проведення українських вечорниць, під час якого звучали веселі аутентичні пісні, ворожили на долю при свічках, виготовляли ляльки-мотанки та багато інших забав, що є традиційними для святкування. Неабияке значення на Андріївських вечорницях відіграють гадання, адже дівчата й парубки мріють дізнатися про майбутню долю. Кульмінацією свята стала «Калита». За традицією хлопці кусали Калиту промовляючи: «Їду, їду Калиту кусати!», їдучи на коні до Калити, яка була підвішена на коцюбі.
У класній кімнаті панували гарний настрій та неповторна атмосфера. Яскраве дійство відкрило перед учасниками свята дотепність, мудрість, гумор та щедрість талановитого українського народу, красу його традицій і обрядів. Проте, варто пам'ятати, що до результатів Андріївських ворожінь треба ставитися з почуттям гумору, адже доля – це те, що створюємо ми самі.